By EyeMark – stockadobe.com

 

שערי חצר ממתכת הם אחת הבחירות הטובות ביותר שתוכל לבחור עבור הגינה והבית שלך. השערים הללו מציעים אורך חיים ארוך , איכות , סטייל , נחת ובנוסף נגיעה של הרמוניה לביתך. שערים אלו עולים יותר משערי עץ אך הם יכולים להחזיק לחיים שלמים אם הם מתוחזקים ונשמרים בתנאים טובים ואידיאליים. מכיוון שאתה משקיע כמות נאה של כסף בשער החצר ממתכת לביתך, הינך מחוייב לתחזקו ולשמור עליו נקי ולעשות לו טיול אחת לחודש לכל היותר.

אם יש לך שער מתכת לגינה בביתך ואין לך מושג איך לשמור עליו נקי ומתוחזק היטב לפניך מדריך שיעזור לך. שערי מתכת אינם קשים לניקוי אך דורשים זמן רב יותר משערים אחרים. בואו וביט בתהלך ניקוי שערי המתכת לגינה למטה ונדאג שהם נשמרים בצורה במיטבית.

שלב ראשון – שטיפת השער עם מי סבון

קח דלי ושים בו חומר ניקוי עדין והוסף לשם מעט מים חמים. ערבב את תכולת הדלי עד למראה של קצף סבון שסובב אותה. כעת , קח ספוג וטמון אותו בתוך הדלי. השתמש בספוג כדי לשים מתכולת הסבון בדלי על השער. השתמש במרשת שפשוף ותן לשער המתכת שלך שפשוף יסודי , הדבר יתרום להורדה קלה של צואת ציפורים, זוהמה ואבק שהצטברו על השער. הדרך הטובה ביותר היא להתחיל ראשית עם שער אחד , לשטוף את שני צידיו ואז להמשיך לשער הבא ולבצע בדיוק את אותה הפעולה.

שלב שני – רחיצה

ברגע שסיימת עם שטיפת השערים עם מים וסבון , קח צינור גינה ורחוץ את שני השערים ביסודיות. וודא שאין שאריות סבון שנותרו על השער. כאשר ישנן שאריות סבון על השער הצבע שלו עלול לרדת או להתבלות ואתה לחלוטין לא רוצה בדבר. ברגע שאין יותר שאריות סבון כלל והשערים נקיים , קח מגבת ויבש את כל שערי המתכת בגינה שיש לך. אפשר להם להתייבש ולהיות חשוים לאוויר ותן להם כמה זמן שדרוש.

שלב שלישי – בדיקה למציאת חלודה

אחת הבעיות הגדולות עם שערי מתכת לגינה הן חלודה. אם אינך מתחזק את השערים בצורה אידיאלית , יכולה להתפתח חלודה על השער שתגרום לשער להיות חסר תועלת. אתה צריך להיות ערני לכל כתם של חלודה שיש על השער.להוריד חלודה הינו עסק פשוט כאשר זה בעת שלבי ההתפתחות הראשוניים שלה. ברגע שאתה אינך שם לב המצב עלול לצאת משליטה ולהשאיראוך חסר שער תקין לשימוש.

שלב רביעי – הסרת חלודה

אם מצאת כתמי חלודהעל שער המתכת לחצר שלך ,קח חתיכת נייר זכוכית ושפשף עד להעלמות הכתם. דאג לבצע עבודה יסודית ולעבור על כל כתם אשר קיים בשער. בנוסף , אתה צריך להזהר לא לשפשף חזק מידי כדי לא לפגוע בצבע של השער ולגרום נזק אשר יוסיף להוצאות התיקונים שלו.

שלב חמישי – שטיפה ורחיצה

ברגע שסיימת להסיר את החלודה מן השער , שטוף את השער שוב כמו שהוזכר בשלב הראשון. עקוב אחרי פרוצדורת מי הסבון עם רחיצה וייבוש של השער שוב תוך כדי שימוש במגבות. נוסף על כך אפשר לשער להתייבש באוויר הפתוח כחצי שעה

שלב שישי – שימת פריימר

בחר פריימר שמתאים לשער הגינה ממתכת שלך. וודא שהפריימר הוא בעל מונעי חלודה כדי לשמור על השער ללא חלודה. בחר בפריימר שניתן להתזה כדי שיהיה לך נוח לשים אותו על השער. פתח את השער לרווחה ורסס על החלק העליון שלו. המשך לרסס עד שתגיע לתחתית השער. המשך לעבוד באותה צורה על השער השני. על מנת ליצור הגנה חזקה וטובה רסס שתי שכבות של פריימר , לאחר שהתייבשה השכבה הראשונה רסס את השנייה.

שלב שביעי – סיכוך תפסי השער ומנעוליו

אחד מהשלבים החשובים ביותר הוא לבחור את חומר הסיכה הנכון . דבליו די 40 עובד נפלא כשמדברים על סיכוך של תפסים ומנעולים של שער. זה לא רק מבריק את המנעולים והתפסים אלא עוזר גם למנוע חלודה.. אם התפסים והמנעולים מסוככים על ידי דבליו די 40 אתה יכול לנוח לרווחה ולהיות בטוח שהם יעבדו חלק וללא בעיות ככל האפשר. חלודה היא אחת מהסיבות העיקריות שתפסים ומנעולים של שער מתכת מאבדים את היעילות שלהם ונהיים קשים לפתיחה וסגירה.

שלב שמיני – צביעה

השלב האחרון של הניקוי הוא צביעת שער המתכת לחצר שלך. השלב הזה איננו מיועד לביצוע בכל ניקוי של שער המתכת שלך אלא רק פעם בשנה. וודא שהצבע מתאים לסוג של שער המתכת שלך. צביעת השער תספק שכבת הגנה מפני חלודה לשער שלך. אתה יכול לצבוע שתי שכבות על מנת להגדיל את מידת ההגנה מפני החלודה , רק וודא שהשכבה הראשונה התייבשה קודם כל.

שערי חצר ממתכת לא רק נראים טוב , אלא גם מציעים הגנה מקסימלית ,אורך חיים ארוך ואלגנטיות לביתך. עם השלבים מעל אתה יכול לשמור על שערי חצר ממתכת בצורה הטובה ביותר ולגרום להם להראות טוב כמו חדשים תוך כדי ביצוע מספר שלבים פשוטים.