נעים כשיש מראות נקיות, אבל מה הדרך הטובה ביותר לנקות אותן?

הנה כמה טעויות נפוצות בניקוי מראות אמבטיה, ואיך אפשר להמנע מהן :

שימוש במטליות מלוכלכות

אחת הטעויות הראשונות בניקוי מראות היא ההנחה שאפשר לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר עם מטלית מלוכלכת. זה לא נכון. מטליות לניקוי הן לעתים נדירות נקיות בעצמן, ולרוב נשאר עליהן לכלוך. הסיבה לכך היא שלרוב פשוט שוכחים מהן לאחר השימוש. העברת אבק ישן למראות האמבטיה אינה מנקה אותן.

אהבה גדולה מדי לתכשירים לניקוי זכוכית

תכשירים לניקוי זכוכית אינם בהכרח המוצרים הטובים ביותר לשימוש. לעתים קרובות הם גורמים לבעיות יותר משהם פותרים אותן. אל תצפו לשלמות לאחר השימוש בהם. עדיין עליכם לנגב בעצמכם את כל הלכלוך ביסודיות. כדי לבצע את העבודה היטב, תצטרכו לעבוד קשה.

ניקוי בקווים ישרים

אם אתם רוצים מראות נקיות, חשוב לוודא שלא משאירים סימנים וקווים על המראה. עם מטלית ניקוי או עם עיתון, כנראה שהתוצאה לא תהיה מדהימה. כדי לוודא שאתם מנקים בדרך היעילה ביותר, עליכם לנקות בצורה מאורגנת. עיתון לא ינקה את המראות אלא רק ישאיר בלגן. למה לא לנסות לנגב בקווים ישרים?

שימוש באותם ספוגים

רבים מאיתנו אשמים בשימוש באותם ספוגי ניקוי כדי לנקות את הכיורים באמבטיה, המראות והשירותים. אם אתם עושים זאת, הפסיקו מיד.  אתם יוצרים סיכון חמור של העברת זיהומים. מומלץ מאוד להחזיק ספוגים נפרדים לכל שימוש של ניקיון באמבטיה. כדי שהספוגים לא יתערבבו, סמנו אותם באופן ברור.  כמו כן, אל תשכחו לשמור על ניקיון הספוגים. אפשר לעשות זאת על ידי ניקוי הספוגים במיקרוגל מדי פעם, כדי להסיר מהם את כל החיידקים. אמנם חשוב לשמור על מראות האמבטיה נקיות, אך חשוב גם שהן יהיו ללא חיידקים.

לשכוח להפוך את המראה עמידה לאדים

אם אתם אוהבים מקלחות חמות, חשוב לנקוט את אמצעי הזהירות הדרושים כאשר מנקים את המראות בחדר האמבטיה. מקלחות חמות יגרום למראות להתערפל, אבל ניתן לסדר זאת עם קצת משחת גילוח.

כל מה שצריך לעשות הוא למרוח את משחת הגילוח על המראה ולנגב אותה במגבת נקייה. משחת הגילוח תיצור שכבה דקה מעל המראה, ותעניק למראה עכירות. בנוסף, היא תעבוד מעולה כדי להסיר את ההתערפלות של המראה לאחר מקלחת חמה. ביצוע תהליך זה לפני המקלחת יבטיח שהמראה לא תתערפל בכלל.

לא להשתמש ב-WD-40

 

אחת הטעויות הגדולות שאפשר לעשות בקשר למראות היא לא לנצל את הקסם של WD-40. WD-40 ינקה את המראות ויסיר את הערפול שלהן. בנוסף, WD-40 יכול לשמש לאלפי מטרות אחרות.