מה זה WD40 ?  על הסרת חלודה, שימון צירים , פתיחת ברגים ועוד.

מה זה WD40 ?

 

מה זה WD40 ?  WD40 הוא תרסיס דוחה מים, נוסחא ייחודית שהומצאה לאחר 40 ניסיונות  (ומכאן שם המוצר – Water Displacing – 40th attempt  )

WD40 הוא השם הרשום של תרסיס בעל תכונות דוחות מים המשמש גם כשמן סיכה. התרסיס הומצא על ידי חברה בסן דייגו בשם Rocket Chemical Company (שמה של החברה הוחלף ל-WD40 Company).

 

 

אז מה זה WD40 ?   השימושים הפופולאריים בWD40

  1. דוחה לחות – שימון המנגנון הפנימי של מנעול, לדוגמא , עם WD40 , יוציא את הלחות החוצה ויותיר את פנים המנעול עם שכבה דוחת מים.

  2. הסרת חלודה – WD40 מסיר חלודה בקלות.  ריסוס קל על האזור החלוד, המתנה מספר דקות והחלודה תיפרד.

  3. פתיחת ברגים תקועים.  לWD40 תכונות חלחול ייחודית הנכנסת לתוך ההברגה התקועה ומשחררת אותה.

  4. שימון צירים וחלקים נעים.   הדלת חורקת?  שימון עם WD40 לתוך הצירים והחריקות יפסיקו מייד.

  5. הסרת לכלוך ודבק.   מדבקה עקשנית?  לכלוך פיח?  ריסוס עם WD40, המתנה מספר דקות – המדבקות והלכלוך יירדו בקלות.

 

 

אך ישנם שימושים נוספים בWD40 , כאלו שלא חשבתם עליהם .  להן 16 דוגמאות :

 

 

16 שימושים מדהימים ב-WD40

מאז המצאתו, WD40 שימש למטרות רבות מספור. אנשים רבים תיעדו את השימושים השונים שהם מצאו לתרסיס. הנה שש עשרה דרכים שבהן ניתן להשתמש ב-WD40.

1.         הגנה על מתקן להאכלת ציפורים

לא מצליחים להרחיק את הסנאים מהמתקן להאכלת הציפורים? פשוט רססו עליו הרבה WD40. סנאים לא יוכלו להאחז בו והם יפלו בכל פעם שינסו.

2.         הסרת טבעות

לא מצליחים להוריד את הטבעת מהאצבע? אם יש לכם פחית של WD40, אין צורך לדאוג. רססו קלות על האצבע והטבעת תחליק החוצה. זכרו לשטוף את הידיים לאחר מכן.

3.         כלי זכוכית שנתקעו

שתי כוסות הונחו אחת על השניה, ואתם לא מצליחים להפריד ביניהן. מה תעשו? למשוך אותן זו מזו מסוכן מדי. עם זאת, אם יש לכם פחית של WD40, אין שום סיבה לדאגה. רססו מהתרסיס על הכוסות. הוא יצור שכבה דקה בין הכוסות והבעיה הסתיימה! עכשיו תוכלו לשלוף את הכוסות בקלות. הקפידו לשטוף את הכוסות לפני השימוש בהן.

4.         הסרת מסטיק מהשיער

לא יאומן שזו בעיה בימינו! עם זאת, זו אכן בעיה. האם יש לה פתרון? בטח. WD40. בשלב זה אתם בטח שואלים בתימהון “מה זה WD40 בכלל?”, והתשובה היא “פתרון לדברים רבים!”.

רססו WD40 על השיער עם המסטיק ותוכלו להסירו בקלות עם מסרק. הקפידו לשטוף את השיער לאחר מכן.

5.         דוחה ומדביר חרקים

אז אתם שואלים מה זה WD40? זהו תרסיס דוחה מים, שמן סיכה… וגם דוחה ומדביר חרקים? לגמרי! אם תרססו ג’וק ישירות עם WD-40, תוכלו לחסל אותו מיד! יותר מזה, אתם יכולים לרסס WD-40 על מסגרות ואדני חלונות ועל דלתות ורשתות חרקים כדי שהחרקים ישארו מחוץ לבית. היזהרו לא לנשום את אדי התרסיס, ועדיף לא לעשות זאת בזמן שיש ילדים בבית.

6.         הסרת סימני שפשוף

לא מצליחים להוריד את הסימנים מרצפת המטבח? אל תוותרו, קנו קצת WD40! WD40 הוא פתרון מצוין להסרת סימנים וזפת מכל סוג של ריצוף. פני השטח לא ייפגעו ולא נדרש מאמץ רב. זכרו כי עליכם לאוורר את האזור אם צריך להיפטר מסימני שפשוף מרובים, ושטפו אותו לאחר מכן או שפני השטח עלולים להשאר חלקלקים.

7.          ניקוי שירותים

אם אתם חושבים שהכתם המכוער על האסלה ישאר עליה לתמיד, חישבו שוב. WD40 יעזור לכם להיפרד מכתמי אבנית וממשקעים מכוערים. אין צורך במנקה שירותים אם יש WD-40. רססו אותו על פני השטח למשך מספר שניות והברישו אותו בעזרת מברשת אסלה. כל הכתמים והמשקעים יעלמו.

8.         הסרת כתמי תה

אם יש לכם כתמי תה עקשניים על הדלפק במטבח, רססו WD40 על פני השטח ונגבו עם מטלית. הקפידו לנקות את המשטח עם חומר ניקוי לאחר מכן.

9.         הכנת נעליים ומגפיים לקראת החורף

אפשר להפוך את נעלי החורף ואת המגפיים לאטומים למים, פשוט על ידי ריסוסם עם WD-40. WD-40 הוא תרסיס דוחה מים שימנע מהמים לחדור פנימה למשך זמן מסויים. האם יש כתמי מלח מכוערים על נעליי החורף שלכם? WD40 יכול להסיר גם אותם!

10.    מניעת הצטברות של שלג בחלונות

סופת שלג בדרך? אין הרבה מה לעשות בקשר לשלג, אבל אתם יכולים למנוע ממנו להצטבר על חלונות הבית. רססו עם WD-40 את הצד ההחיצוני של החלון לפני שהשלג מתחיל לרדת, ותוכלו לראות איך השלג מחליק מהחלון.

11.    ניקוי לוחית הרישוי של הרכב

כדי לשחזר לוחית רישוי חלודה, כל מה שצריך לעשות הוא לרסס קצת WD-40 ולאחר מכן לנגב אותו באמצעות מטלית נקייה. WD-40 מסייע להסיר חלודה קלה על פני השטח ומונע קורוזיה. זוהי דרך פשוטה לניקוי לוחיות רישוי שרק מתחילים להחליד.

12.    מניעת קיני צרעות

צרעות נוטות לבנות את הקינים שלהן מתחת לשולי הגג. רססו WD40 מתחת לשולי הגג כדי למנוע מהצרעות לבנות שם קינים.

13.    הפחתת הברק של פוליאוריתן

לפעמים, שכבת פוליאוריטן יכולה להפוך רצפת עץ למבריקה הרבה יותר ממה שאתם רוצים. כדי להפחית את הברק, רססו WD-40 על מטלית ונגבו את הרצפה. הקפידו לנגב את עודפי ה-WD-40 כדי שהרצפה לא תהיה חלקלקה.

14.    התרת רוכסנים

רוכסנים במעילים, תרמילים, מכנסיים או שקי שינה שמסרבים לזוז, יתחילו לנוע בחופשיות עם ריסוס נבון של WD-40. כל מה שצריך לעשות הוא לרסס WD40 על הרוכסן, ולמשוך את רוכסן למעלה ולמטה כמה פעמים כדי לפזר את החומר באופן שווה. כדי למנוע מהחומר להגיע לבד, רססו אותו על משטח פלסטיק ומרחו על הרוכסן בעזרת מכחול קטן. לא מומלץ לרסס WD-40 על רוכסנים בבגדי ילדים.

15.    הסרת דבק חזק

קרה לכם שלא השתמשתם בכפפות מגן תוך שימוש בדבק חזק, והוא נדבק לכם על הידיים? לא צריך לדאוג אם יש WD40 בהישג יד! רססו על האצבעות הדבוקות ושפשפו אותן עד שהידים יחזרו למצבן הרגיל! אפשר להשתמש ב-WD40 גם להסרת דבק ממשטחים אחרים. שטפו את הידיים ביסודיות לאחר השימוש ב-WD40.

16.    ניקוי ושימון של מיתרי גיטרה

כל פעם לאחר נגינה בגיטרה, מרחו קצת WD40 על המיתרים כדי לנקות ולשמן אותם. WD40 גם מונע מהמיתרים להחליד. רססו את הנוזל על פיסת בד ונגבו איתה את מיתרי הגיטרה.

 

 

עוד קצת עובדות משעשעות על WD40 ניתן למצוא בקישור הבא:

 

https://wd40.co.il/how-to/