ניקוי מנוע עם WD40

ניקוי מנוע עם WD40
ניקוי מנוע עם WD40 : ניצבת בפניך בעיה דביקה של מנוע מגורז? ובכן, למה שלא תעשה משהו בנידון, מאחר ואינך צריך מומחה כדי לטפל בזאת בעצמך!

בזכות סוגי הכלים אשר זמינים לך בשוק, אפשר לומר בבטחה כי אותם ימים בהם היה צריך לעבוד קשה כדי לנקות את הלכלוך והגריז מהמנוע של הרכב חלפו ועברו.

בעזרת מספר כלים (כגון מסיר שומנים) תוכל לדאוג לניקוי המנוע המגורז שלך באמצעות שלבים פשוטים אלו:

 

הכן את המנוע שלך לעבודת הניקוי

לפני שאתה יכול לבצע את עבודת ניקוי המנוע בפועל, חשוב להכין את המנוע לכך. איך עושים את זה? קודם כל עבודת ניקוי ראשונית! כך תבצע את עבודת הניקיון הראשונית באופן הטוב ביותר:

הסר את שאריות הטינופת הקיימות

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להסיר את הטינופת הקיימת בעגן המנוע. זה אומר כי כל מה שלא אמור להיות שם צריך לעוף משם. עשבים, ענפים, עלים, ניירות, וכל דבר אחר אשר יש להסיר, זאת מאחר והם יכולים לגרום לבעיות במנוע לאורך זמן.

גונן על מה שצריך לגונן

עבודת הניקיון שלך, ללא ספק, הולכת לכלול מים, נכון? ובכן, החדשות הרעות הן שמים יכולים לפגום במנוע וברכיבים האלקטרוניים, אפילו לפוצץ פיוז או שניים. עם זאת, ישנה דרך למנוע זאת: הסר את הבטרייה של הרכב מהמנוע ונקה אותה בנפרד מחוצה לו. כדי לעשות זאת, יהיה עליך לנתק את שני המחברים של הבטרייה. כעת, תצטרך לכסות את כל החוטים החשופים והחלקים השונים. כדי לעשות זאת, כרוך פלסטיק סביב החלקים הללו, כגון פתחי המצת ומכסה המפלג. עשה בדיוק אותו הדבר לכל כבל משוחרר, מאחר וזה יוודא כי הרכיבים הינם יחסית עמידים למים.

הפעל את המנוע

אבל לא היינו בעצם בשלבים הראשונים של ניקוי המנוע שלנו? אל דאגה, הפעלת המנוע היא חלק מהתהליך. איך? ובכן, בוא רק נאמר כי קל יותר להיפטר משמן כאשר הוא מחומם. ואיזו דרך טובה יותר יש לחמם את השמן מאשר על ידי חימום המנוע? בכל הרצינות, שמירה על המנוע פועל במשך כחמש דקות בערך תסייע להסרת שמן ולכלוך המפריעים ומלכלכים את המנוע!

עבודת הניקיון עצמה

ברגע שהמנוע בצורה “נקייה”, זה הזמן באמת לנקות אותו. הנה מה שיהא עליך לעשות כדי לוודא שהמכונית שלך מקבל את עבודת הניקוי הטובה ביותר:

שימוש במסיר שומנים להיפתר מכל הגריז והזוהמה

הגיע הזמן, סוף סוף, להיפטר מכל השמן במנוע שלך. כדי לעשות זאת, תצטרך להיעזר בתרסיס מסיר שומנים. בעוד ישנם מותגים רבים של תרסיסים מסירי שומנים בשוק, אנו ממליצים על מסיר שומנים ייעודי של WD-40. הוא מהיר פעולה, מבוסס חומרים מסירי שומנים וגריז, והוא מסוגל להסיר ביעילות כל שמן, גריז וזוהמה מהמנוע שלך – מבלי להשאיר שאריות. שמירה על המנוע חשובה אם אתה רוצה שהמנוע שלך ימשיך לתפקד בצורה חלקה. כאשר אתה משתמש בספריי מסיר השומנים, חשוב מאוד להימנע מלרסס אותו על רכיבים צבועים, שכן זה יכול לנקות את הצבע מעל פני השטח של המכונית. כמו כן, תמיד פעל לפי הנחיות היצרן לפני השימוש במוצרים על המנוע שלך.

WD-40 Specialist Degreaser מתפקד על ידי עיכול הזוהמה והגריז על המנוע. ככל שהמנוע יותר מטונף כך ייקח לחומר זה יותר זמן ותצטרך להציף ביותר חומר WD-40. ככלל אצבע, תן למוצר לנוח על משטח המנוע לפחות 3-5 דקות, תלוי בתנאי המנוע, לפני שאתה משפשף להסירו. בנוגע לשפשוף החומר, תזדקק למברשת עם זיפים נוקשים כדי להסיר את הטינופת תחילה. תלוי באיכות מסיר השומנים שריססת, ניתן לומר כי לא תזדקק להרבה עבודה כדי לנקות. עם זאת, חשוב מאוד כי תלבש מגן לעיניים לפני שתתחיל בעבודה. שטוף את המנוע עם צינור לאחר מכן. וודא כי כיסית את כל הרכיבים האלקטרוניים עם מגן פלסטיק (כפי שהיית אמור לעשות בתחילת התהליך!).

שטיפת הרכב

בזמן שאתה כבר עושה זאת, למה שלא תשטוף את כל הרכב על הדרך? שטיפת הרכב מיד לאחר השימוש במסיר שומנים תוודא כי כל הספריי מסיר השומנים שהשתמשת בו, ואשר אולי מצא את דרכו אל מתחת לרכיבי הצבע, נשטף ונוסר במידי לפני שהייתה לו ההזדמנות לעשות נזק אמתי לרכב. שטיפה זו תוודא גם כי החלק החיצוני של הרכב שלך נקי מזוהמה, בדיוק כמו המנוע!

סיום העבודה

לאחר שדאגת לניקוי הגריז מהמנוע, מומלץ לנקות את החלקים היחידניים. למשל, נקה את החלקים המתחברים לבטריית הרכב עם מברשת ברזל, והשתמש במברשת עם זיפים קשים כדי לנקות את משטחי הפלסטיק. אלו הם חלקים חשובים בניקיון המנוע. זכור כי מכוניתך תעבוד היטב רק אם תתחזק אותה היטב, אך תמיד יש לעקוב אחר הנחיות היצרן בכך.

משימת ניקוי המנוע מגריז אינה מתאימה לכל אחד, אז אם אינך מרגיש נוח לעשות זאת – בקש ממומחה!