By Dmytro Smaglov – stockadobe.com

 

למה לנקות או לצחצח נחושת

נחושת וזהב מביאים אור נוצץ חם ומלוטש לחפצי ביתך. מנקשי הדלת , לוחיות , אביזרי אמבטיה , רהיטים ואביזרים למנורות בכולם ישנו שימוש בנחושת וזהב . זהב ונחושת הם נוגדי קורוזיה וסגסוגת חזקה ובגלל הצבע הזהוב הבהיר שלהם הם אחד העיצובים הפופולריים ביותר וחומרים מבוקשים ביותר בעולם.

כמו כל מתכת אחרת , זהב ונחושת נוטים להיות מוכתמים ומשעממים לאורך זמן. בכל מקרה , אתה יכול לנקות חפצי נחושת ולצחצח נחושת כדי לגרום להם לבהוק הכי הרבה שהם יכולים ולגרום להם להראות כמה שיותר טוב כמו חדשים בעזרת מנקה נחושת ומצחצח נחושת. ניקוי וצחצוח של מנורות זהב ונחושת או חפצים אחרים הוא לא קשה ואתה יכול לעשות את זה עם דברים שנמצאים ברוב הבתים.

לפני שמתחילים , כדי לנקות נחושת אתה צריך לזהות האם החפצים הינם זהב טהור , נחושת טוהר או תערובת מתכות. דרך טובה לזיהוי היא שימוש במגנט , אם המגנט נדבק למשטח זה סימן שקיימות בחפץ מתכות נוספות כי מגנט לעולם לא נמשך לזהב או נחושת. אם החפץ מצופה אתה יכול לנקות אותו עם מי סבון חמים. בכל מקרה השתמש במשנה זהירות על מנת לא לפגוע בציפוי של החפץ , פעל בזהירות רבה.

ניקוי נחושת סולידית ומנורות זהב

ישנן דרכים רבות לנקות מנורות נחושת וזהב. הגישה היא שאתה תלוי בכמות הלכלוך , כתמים או אבק שנצברה על המשטח. הנה מספר טיפים וטכניקות.

  1. קח קערה ושים בה מעט מים חמים , הוסף סבון נוזלי וערבבהיטב. קח בגד או מטלית כדי לנקות איתם והחל בשפשוף השטח בעדינות ויסודיות. בעת שאתה מרוצה מהנקיון רחץ את המנורה עם מים חמים ויבש אותה ביסודיות. זה נהדר בשביל ניקוי נחושת.
  2. אם ישנם כתמי חלודה , אבק או לכלוך על מנורות הנחושת או הזהב אתה יכול להשתמש בקטשופ מעגבניות או רוטב שהוא נהדר לניקוי וקרצוף נחושת. מרח שכבה דקה של אחד מן המוזכרים על המשטח של המנורה ותן לזה לשהות כשעה . בעת שהסתיימה השעה נקה זאת ביסודיות עם מי סבון חמים.
  3. אתה יכול גם להשתמש במצרכים שיש במטבח כדי לנקות מנורות זהב ונחושת . שים כמות שווה של ויניגר לבן , קמח ומלח וערב היטב. מרח על השטח הנגוע של מנורה בכתמים וחכה כשעה. בתום השעה רחץ את המנורה עם מים חמים ותראה שינוי מפליא.
  4. שיטה נהדרת נוספת לניקוי וקרצוף מנורות נחושת וזהב היא לשטוף אותם עם מלח לימון. קח לימון , חתוך אותו לחצי והסר את הגרעינים. קח את מחצית הלימון וטבול אותו במלח ובעזרתו שפשף את החלק המוכתם או המלוכלך והמאובק.
  5. מותגי צחצוח ומנקי מתכות הם מאוד אפקטיביים בנקיון וצחצוח מנורות זהב ומתכת. אנחנו אוהבים להשתמש בדבליו די 40. זה לא רק פשוט לשימוש אלא גם מהיר ואפקטיבי מאוד . כל מה שאתה צריך לעשות הוא לדאוג לניגוב החפץ המבוקש בדבליו די 40 ולחכות כרבע שעה עד חצי שעה. לאחר מכן יבש את החפץ והברק אותו עם בגד או מטלית יבשה. הדבר ינקה ויצחצח את מנורת הנחושת או הזהב שברשותך ויגרום לה להראות מבריקה ונוצצת.

מספר אזהרות שיש להביא בחשבון

הנה מספר אמצעי זהירות שעליכם לקחת בחשבון בעת ניקוי וצחצוח מנורות נחושת וזהב:

  • אל תשתמש בבגדים מחספסים ובעלי עור נוקשה ובנוסף בצמר פלדה או מברשות מתכת. כל המוזכרים לעיל עלולים לגרום לשריטות במנורה.
  • שכבה דקה של שמן מינרלים ושמן פשתן יכולים להיות אקטיביים למניעת כתמים. שים את השמן לאחר הניקוי היסודי של המנורה עם מגבת עדינה.
  • רוב מנורות הנחושת או הזהב באות עם גימור של לקה. לכן אסור להן להיות בניקיון עם מי סבון . אם אתה חייב לנקות את המנורה בכל מחיר עליך להשתמש ראשית במסיר צבע ולאחר מכן רק להתמש בטכניקות הניקוי הנל.לאחר שסיימת החזר את גימור הלקה חזרה כדי לשמור על מנורה בוהקת וזוהרת.
  • נסה לא לגעת במנורה שלך יותר מידי. שמן מהידיים שלך יכול לגרום לכתמים ולהזיק לצבע של המנורה ובנוסף לקצר את חייה.

מנורת הזהב או הנחושת שלך תמשיך לבהוק ולזהור לזמן רב אם תנקה ותצחצץ אותה בקביעות. חשוב למצוע הצטברות של אבק כתמים וחלודה עליה וכל בלאי אשר מצטבר על החפץ. עם הטיפים ושיטות הנל אתה יכול לנקות ולצחצח את כל חפצי הנחושת והזהב , לא רק מנורות ולגרום להם להראות מצויין.