שיטות וטיפים מומלצים לשמירה על אופנייך בצורה מיטבית.

אם אתם אוהבים לרכוב על אופניים , אתם בטח יודעים כמה חשובה השמירה עליהם ותחזוקתם כדי לקבל את חווית הרכיבה הטובה ביותר. על מנת לקבל את חווית רכיבה חלקה , אתה צריך לדאוג לניקיון האופניים באופן קבוע ולתחזק את שרשרת האופניים שלך בקביעות.

החל משטיפת האופניים בקביעות וכלה בבדיקת האוויר הצמיגים אשר יהיה בכמות הנכונה. שמירה על האופניים שלך מתוחזקים היטב היא לא משימה קשה. בכל מקרה , אתה בטח שואל מהו הדבר הכי חשוב בעת תחזוקת האופניים שלך? והתשובה היא ברורה – שרשרת האופניים שלך.

שרשרת האופניים שלך היא למעשה החלק החשוב ביותר של האופניים שלך. היא מורכבת ממאות חוליות , גלגלי שיניים ופלטות. ישנם חלקים אשר זזים בשרשרת  ששומרים על האופניים שלך בתנועה חלקה אם הם שמורים ומתוחזקים היטב. לכן , חשוב לתחזק את שרשרת האופניים שלך בקביעות כך שיוכלו להמשיך בפעולות החשובה, החלקה והתקינה. הרעיון הוא לנקות ולשמן את שרשרת האופניים שלך. לפניך מספר שלבים שבהם תוכל להעזר בעת תחזוקת זוג האופניים שלך.

ניקוי מהיר ופשוט

שים את האופניים שלך עומדות בצורה יציבה שנשענת על שרפרף או קיר, הדבר יאפשר לך להטות את הדוושות שלך לשני הכיוונים בקלות. כעת , קח מטלית ובצע מספר ניגובים עם תרסיס מסיר שומנים בנדיבות. עטוף עם במטלית את החלק התחתון של שרשרת האופניים ותחזיר אותה במקום תוך כדי שימוש בידך השמאלית. באותו הזמן , השתמש בידך הימנית וסובב את השרשרת אחורה באמצעות הדוושות. החזקת המטלית ביציבות וקביעות תאפשר ללכלוך ולשמן לצאת מן השרשרת.

חשוב לתת דגש על מתן לחץ מלמעלה למטה ובצדדים. הורד את המטלית ומקם אותה מחדש כך שחלק נקי שלה יהיה ממוקם על חלק מלוכלך של השרשרת. בצע את השלבים הנ”ל מספר פעמים עד שתגיע למצב בו אתה מרוצה מרמת הניקיון של השרשרת. ישנו מצב שישאר מעט חול ואבק בתוך חללים קטנים בתוך השרשרת.

אם ברצונך לבצע ניקוי מעמיק ויסודי יותר , שימוש במכשיר לניקוי שרשראות אופניים הוא האופציה הטובה ביותר עבורך. המכשיר מלא במסחר שומנים נוזלי , השרשרת מונחת בתוכו ומתנקה תוך כדי סיבוב הדוושות. ישנן מספר זוגות של מברשות שעובדת יחדיו ומנקות את כלל החללים והסדקים של השרשרת עד להסרת כלל הלכלוך והאבק. כאשר השרשרת נקייה נגב אותה ותן לה להתייבש לפני רכיבה נוספת.

סיכוך השרשרת בצורה טובה

שמירה על השרשרת שלך משומנת היטב היא המפתח לחיים ארוכים ותנועה חלקה שלה. אם אתה לא מזמן את שרשרת האופניים שלך בקביעות , לא תוכל לרכוב בצורה חלקה. על מנת לשמור את השרשרת הזז את האופניים שלך למרכז הציוד טקסס כמות נדיבה של שמן לשרשרת. החומר המשמר הטוב ביותר למטרה זו הוא חומר משמן מבוסס מים מכיוון שהוא לא רק משמן אלא גם מוריד חלודה לאורך זמן . חלודה וקורוזיה מקצרים את חיי האופניים שלך , לכן חשוב להשקיע בחומר שימון אשר ישמור על השרשרת שלך ללא חלודה בין היתר.

ישנן אופציות רבות כאשר מדובר בחומר סיכה לשרשרת האופניים שלך , אתה יכול להשתמש ב דבליו די 40. מוצר זה הוא חומר סיכה על בסיס מים שמספק את הכמות הנכונה של סיכוך לשרשרת שלך. זו הייתה הבחירה של רוכבי אופניים מקצועיים ברמה גבוהה לאורך שנים רבות ושמר על שרשראות רבות בתפקוד מופלא לאורך זמן רב במיוחד. דבליו די 40 הוא חומר סיכה מעולה מים לשרשרת אופניים אשר לא רק משמן את השרשרת אלא גם מוריד ממנה חלודה ומונע היווצרות שלה ושל קורוזיה. חומר זה בנוסף מפחית משמעותית הצטברות של אבק אשר פוגם באיכות חיי האופניים בכלל ובשרשרת בפרט. החומר הינו עמיד והשאר על השרשרת לזמן ארוך , הדבר יאפשר לך את חווית הרכיבה הטובה ביותר.

משהו עדיף מכלום

ישנם אנשים רבים שנשארים חודשים ואף שנים רבות ללא ניקוי וסיכוך השרשרת שלהם , בגלל שאין להם את הידע או הזמן. או לחלופין הם חוששים שלא יעשו זאת בצורה טובה אז הם למעשה נמנעים מכך לחלוטין. תמיד טוב יותר לנקות את השרשרת לפני שימוש בחומר סיכה , אך אם החברים שלך מחכים בחוץ ובשרשרת מלוכלכת וחורקת תמיד מומלץ לתת לה ריסוס מהיר וניגוב עם דבליו די 40 ולתת לה להתייבש במהירות. למרות שתמיד עדיף לנקות ביסודיות , עדיף לבצע ניקוי חפוז וחלקי מאשר כלל לא לבצע.

בדוק את השרשרת אחת לתקופה וחפש בלאי וחלודה

הגלגלות וחלקים נוספים של שרשרת האופניים שלך נמצאים בשימוש מתמיד ולכן מועדים לבלאי מהיר והתלכלכות ובנוסף קיים להם סיכון של קורוזיה וחלודה. חשוב לבדוק את שרשרת האופניים ולחפש סימני בלאי ופגמים אשר ניתן לתקן על מנת שתוכל להמשיך לרכוב בצורה טובה ואפקטיבית. הזנחת תחזוקת השרשרת לזמן רב מידי יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לאמצעי התנועה בה ולתנועת האופניים השוטפת וחלקה. תמיד עדיף להחליף שרשרת אם זה מעבר לתיקון מאשר להחליף חלקים אחרים אשר יקרים בהרבה. בדיקת סימני חלודה ובלאי בשרשרת שלך יאפשר לבצע פעולות אקטיביות לשימור האופניים שלך.

חשוב לשמור על האופניים שלך מתוחזקות היטב אם אתה רוצה שימשיכו בתפקודם לאורך זמן. החלק החשוב ביותר של האופניים שעליכם לדאוג לו בעת התחזוקה הוא השרשרת. עם השלבים המוזכרים למעלה תוכל לתחזק את שרשרת האופניים שלך ולשמור על תנועתם החלקה.